تاريخ : دوشنبه ٢٩ فروردین ،۱۳٩٠

حمید صادقی در اول مردادماه سال 1336 در شهرستان سبزوار و در خانوده‌ای مذهبی و متوسط دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با نمرات خوب گذراند.
دوران تحصیلات متوسطه‌ی وی مصادف با اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود و ایشان با تکثیر و پخش اعلامیه‌های امام راحل در جهت انقلاب، کوشش فراوان نمود. پس از پیروزی انقلاب در سال 1358 وارد دانشگاه شد و در دانشکده‌ی فنی شهرستان قم مشغول به تحصیل گردید و موفق به اخذ مدرک لیسانس شد و در سال 59 وارد جهادسازندگی شد و یکی از بنیان‌گذاران جهادسازندگی سبزوار بود. سال 1362 به زیارت بیت‌الله‌الحرام مشرف گشت. 

پس از مدتی مسئولیت در جهاد بخش ششتمد سبزوار را بر عهده گرفت و به همراه برادران هم‌رزم خود «در گروه اخلاص» به جبهه‌ی سوسنگرد شتافت. حدود یک سال مسئول شورای بازسازی در مناطق عملیاتی بود تا این‌که بعنوان مسئول شورای مرکزی جهاد اسفراین انتخاب گردید اما این مسئولیت‌‌ها وی را اقناع نکرد و عشق به جبهه و شهادت او را آرام نمی‌گذاشت.
تا اینکه پس از چندین نوبت اعزام به مناطق جنگی، فرماندهی گروهان عملیات خاکی و آبی را پذیرفت و در تاریخ 24/10/65 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه‌ی شلمچه در سنّ 29 سالگی به درجه‌ی رفیع شهادت نایل آمد.
مزار پاکش در گلزار شهدای سبزوار قرار دارد.

 ارسال توسط پارسا رجائی
تاريخ : شنبه ٢٧ فروردین ،۱۳٩٠

 

A-GHAZI.jpgحاج سید علی آقا قاضی فرزند حاج سید حسین قاضی است. ایشان در سیزدهم ماه ذی الحجة الحرام سال 1282 هـ.ق. از بطن دختر حاج میرزا محسن قاضی، در تبریز متولد شد و او را علی نام نهادند، بعد از بلوغ و رشد به تحصیل علوم ادبیه و دینیه مشغول گردید و مدتی در نزد پدر بزرگوار خود و میرزا موسی تبریزی و میرزا محمد علی قراچه داغی درس خواند .

پدر پدر ایشان، سید حسین قاضی، انسانی بزرگ و وارسته بود که از شاگردان برجسته آیت الله العظمی میرزا محمد حسن شیرازی بود و از ایشان اجازه اجتهاد داشت. درباره ایشان گفته اند زمانی که قصد داشت سامرا را ترک کند و به زادگاه خویش تبریز باز گردد استادش میرزای شیرازی به وی فرمود در شبانه روز یک ساعت را برای خودت بگذار. یک سال بعد چند نفر از تجار تبریز به سامرا مشرف می شوند و با آیت الله میرزا محمد حسن شیرازی ملاقات می کنند؛ وقتی ایشان احوال شاگرد خویش را جویا می شود، می گویند:

« یک ساعتی که شما نصیحت فرموده اید، تمام اوقات ایشان را گرفته، و در شب و روز با خدای خود مراوده دارند. »

تحصیلات سید علی قاضی از همان ابتدای جوانی تحصیلات خود را نزد پدر بزرگوار سید حسین قاضی و میرزا موسوی تبریزی و میرزا محمد علی قراچه داغی آغاز کرد. پدرش به علم تفسیر علاقه و رغبت خاص و ید طولایی داشته است، چنانکه سید علی آقا خودش تصریح کرده که تفسیر کشاف را خدمت پدرش خوانده است. همچنین ایشان ادبیات عربی و فارسی را پیش شاعر نامی و دانشمند معروف میرزا محمد تقی تبریزی معروف به «حجة الاسلام» و متخلص به « نیر» خوانده و از ایشان اشعار زیادی به فارسی و عربی نقل می کرد و شعر طنز ایشان را که هزار بیت بود از بر کرده بود و می خواند.ادامه مطلب...
ارسال توسط پارسا رجائی
تاريخ : جمعه ٢٦ فروردین ،۱۳٩٠

 

عبدالرضا آتشی.jpgعبدالرضا در آغازین روز از بهار سال 1342 در دامان پاک مادر، جای گرفت و در شهر بوشهر بزرگ شد. از کودکی با مسجد و فرهنگ اسلامی آشنا و در سنین نوجوانی دل‌بسته‌ی مکتب توحید گشت؛ تا آن‌جا که به فرمان امام (ره) فریاد مرگ بر شاه سر داد. عبدالرضا به ورزش فوتبال علاقه داشت و در تیم گسار بازی می‌کرد. هنوز کوچک بود که تصمیم گرفت در میدان رزم حاضر شود. مادر مخالف بود. لذا صبر کرد تا به سنّ قانونی برسد و این‌بار با اجازه‌ی مادر و پدر قدم به میدان عشق نهاد.
آتشی تحصیلاتش را تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد. سپس از طریق بسیج کازرون به جبهه اعزام شد. او مردانه جنگید و سرانجام در تاریخ 30/4/1361 در سن 19 سالگی از میدان جهاد پلی به آسمان بی‌کران رحمت الهی زد و به سدره‌المنتهای عشق رسید. پیکر پاکش سال‌ها در جبهه‌های جنوب ماند تا این‌که 18 سال بعد یک جفت کفش، یک دفترچه و مقداری پول سکه‌ای را به همراه پیکرش به خانواده تحویل دادند؛ اما افسوس که مادر داغدارش دیگر نبود که به پیشواز پیکر خسته فرزند برود.ادامه مطلب...
ارسال توسط پارسا رجائی