تاريخ : دوشنبه ٢٩ فروردین ،۱۳٩٠

حمید صادقی در اول مردادماه سال 1336 در شهرستان سبزوار و در خانوده‌ای مذهبی و متوسط دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با نمرات خوب گذراند.
دوران تحصیلات متوسطه‌ی وی مصادف با اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود و ایشان با تکثیر و پخش اعلامیه‌های امام راحل در جهت انقلاب، کوشش فراوان نمود. پس از پیروزی انقلاب در سال 1358 وارد دانشگاه شد و در دانشکده‌ی فنی شهرستان قم مشغول به تحصیل گردید و موفق به اخذ مدرک لیسانس شد و در سال 59 وارد جهادسازندگی شد و یکی از بنیان‌گذاران جهادسازندگی سبزوار بود. سال 1362 به زیارت بیت‌الله‌الحرام مشرف گشت. 

پس از مدتی مسئولیت در جهاد بخش ششتمد سبزوار را بر عهده گرفت و به همراه برادران هم‌رزم خود «در گروه اخلاص» به جبهه‌ی سوسنگرد شتافت. حدود یک سال مسئول شورای بازسازی در مناطق عملیاتی بود تا این‌که بعنوان مسئول شورای مرکزی جهاد اسفراین انتخاب گردید اما این مسئولیت‌‌ها وی را اقناع نکرد و عشق به جبهه و شهادت او را آرام نمی‌گذاشت.
تا اینکه پس از چندین نوبت اعزام به مناطق جنگی، فرماندهی گروهان عملیات خاکی و آبی را پذیرفت و در تاریخ 24/10/65 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه‌ی شلمچه در سنّ 29 سالگی به درجه‌ی رفیع شهادت نایل آمد.
مزار پاکش در گلزار شهدای سبزوار قرار دارد.

 ارسال توسط پارسا رجائی