رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران نظام

آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز دوشنبه در دیدار مسوولان و کارگزاران نظام، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، با تبریک میلاد مسعود پیامبر اعظم (ص) و صادق آل محمد (ع)، بیداری برخی ملت‌های منطقه را نشانه افزایش ظرفیت بشر برای بهره مندی از خورشید حیات بخش «اسلام و پیامبر گرامی اسلام» خواندند و تأکید کردند: دردهای ملت‌های منطقه، تنها با کوتاه کردن دست شیطان بزرگ امریکا از سرنوشت ملت‌ها و کشورها، علاج خواهد شد.

به گزارش «تابناک»، رهبر انقلاب اسلامی، ولادت نبی مکرم اسلام را فجر درخشانی در زندگی بشر دانستند و افزودند: هر قدر معرفت بشر، عمیق‌تر و ظرفیت انسان در طول تاریخ بیشتر شود، برکات سعادت بخش بعثت پیامبر اسلام، در سرنوشت جوامع انسانی آشکارتر خواهد شد و امروز، نشانه‌های این حقیقت درخشان، در منطقه قابل مشاهده است.

ایشان، بیداری اسلامی در برخی کشورهای منطقه از جمله مصر و تونس را، نشانه‌ای از بستوه آمدن ملت‌ها و تلاش آن‌ها برای نجات از «تحقیر و ظلم و تاریکی» برشمردند و افزودند: تحمیلات و دخالت‌های مستکبران و در رأس آنها امریکا در زندگی «اجتماعی - اقتصادی - فرهنگی و سیاسی» کشورها، ملت‌ها را بستوه آورده و به فکر چاره انداخته است.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1389/12/2/85085_894.jpg

آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه با اشاره به نارضایتی قابل درک مردم کشورهای غربی از تمدن مادی خاطرنشان کردند: اگر مسلمانان بتوانند اسلام را با گفتار و رفتار خود به درستی به جهانیان معرفی کنند، مطمئناً گرایش عمومی به اسلام، جهان را دربر خواهد گرفت و این مسئله، وظیفه مسلمانان را در اصلاح بینش و رفتار خود سنگین‌تر می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی، ابراز بیزاری از حضور مستکبران را، از اولین نتایج بیداری برخی ملت‌های مسلمان منطقه خواندند و خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها تلاش فراوانی می‌کنند خود را از تیررس این حرکت عظیم دور نگه دارند اما ناکام خواهند ماند چرا که ملتها فهمیده‌اند: «سیاست‌های آمریکا و عواملش»، عامل اصلی تحقیر و اختلاف و دو دستگی در میان ملت‌هاست بنابراین کلید حل مشکلات مسلمانان در جمع شدن بساط امریکا در منطقه نهفته است.

آیت‌الله خامنه‌ای ایجاد شکاف میان ملت‌ها و دولت‌ها را از دیگر پیامدهای سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا دانستند و افزودند: حضور ملت‌ها در صحنه، تیغ زورگویی قدرت‌ها را کُند می‌کند و اگر دولتها با خواست‌های ملتها همراه شوند آمریکا و هیچ سلطه‌گر دیگری نمی‌تواند اهداف خود را به آنها تحمیل کند.

ایشان، دولت جعلی صهیونیستی را غده‌ای سرطانی و عامل انواع بیماری و «آفت سیاسی - اقتصادی» در منطقه خواندند و افزودند: استکبار همه تلاش خود را برای حفظ این «غده جنگ افروز و اختلاف افکن» به کار گرفته اما تنفر ملت‌ها از این غده سرطانی، امروز در منطقه آشکارتر شده است.

رهبر انقلاب اسلامی وظیفه عالمان دینی و نخبگان سیاسی - علمی و دانشگاهی را در هدایت موج رو به گسترش بیداری اسلامی در منطقه، بسیار سنگین دانستند و تأکید کردند: نخبگان کشورهای منطقه، نگذارند دستگاه استکبار با وسائل مختلف، قیام مردم را سرقت و حرکت عظیم ملت‌ها را مصادره کند.

آیت‌الله خامنه‌ای، مراقبت و هدایت حرکت بیداری اسلامی را به سمت اهداف عالیه، زمینه ساز آینده روشن منطقه و امت اسلامی دانستند و با اشاره به ویژگی‌های جمعیتی، جغرافیایی و منابع بیکران ‌۵/ ‌١ میلیارد مسلمان افزودند: وضع کنونی امت اسلامی باید متحول شود و به فضل الهی و به برکت اسلام، این دگرگونی در آینده نه چندان دور حاصل خواهد شد.

ایشان با استناد به آیات قرآن مجید، «توکل و خضوع در مقابل پروردگار، مهربانی با برادران ایمانی و ایستادگی و استواری در مقابل مستکبران و ظالمان را» ویژگی‌های یک انسان مسلمان و یک جامعه اسلامی خواندند و افزودند: ملت عزیز ایران، این راه سعادت بخش را به توفیق الهی، ادامه می‌دهد و دیگر ملت‌های مسلمان نیز، آرام آرام به این سمت و سو در حال حرکتند تا وعده خدا محقق شود که: و العاقبه للمتقین

در ابتدای این دیدار آقای احمدی‌نژاد رییس‌جمهور با اشاره به صبر، مقاومت، عبادت، مردمداری، عدالت، دفاع از مظلوم و عزت و کرامت پیامبر بزرگوار اسلام گفت: تعالیم رسول الله به یک آرمان جهانی و مطالبه عمومی تبدیل شده است و برخی جوامع بشری در تکاپوی دریافت حقیقت، در مقابل تحقیرها و ظلم و غارت مستکبران ایستاده و قیام کرده‌اند.

آقای احمدی‌نژاد افزود: با وجود طراحی پیچیده مستکبران، ملتها در حال بیداری و گرایش به راه انبیاء هستند و نظام جمهوری اسلامی فریاد بلند دعوت الهی برای استقرار حکومت مصلح کل است.

منبع: khamenei.ir

 

/ 0 نظر / 61 بازدید